Gözen Gurup ’un başarılarla dolu iş hayatı yolculuğu, Muharrem Sinan Gozen’in 1968 yılında Istanbul’ da kitap ticaretiyle başlayarak İstanbul Beyazıt’ta sürdürüyor.
Muharrem Sinan Gözen, 1985’li yıllarda Gözen firmasının yeni vizyonunu oluşturmaya başlayarak, endüstrideki yeni yatırımlar için yaptığı hazırlıkların ardından 1985’lerinde sonunda Gözen Sanat Galerisi şirketinin ilk Resim Çerçevesini kurdu ve hemen ardından ve Resim çerçevesi montajına başladı.
Muharrem Sinan Gözen’in kararlılığı, tecrübesi ve 1985’lerde yaptığı yatırımlar sayesinde Gözen Sanat Galerisi şirketi, kısa sürede büyük başarılara imza atarak Türkiye’de ve dünyada lider bir Çerçeve Montajcısı haline geldi.

1987 yılında ihracata başlayan Gözen Grubu, ürünlerini ve ürün çeşitliliğini geliştirmek amacı ile 1990 yılında ilk Çerçeve Montaj hattını, 1992 yılında Çerçeve kesim, paspartu kesim ve baskı üniteleri açılması ile kapasiteyi artırma, ihracata yönelme isteğini pekiştirdi.
Gözen Grubu’nun amacı; yeni düşünce tarzlarının belirlenmesi, yeni girişimci yaklaşımlarının desteklenmesi ve müşteri beklentilerini de aşacak yepyeni projeleri hayata geçirebilmek için 1992 yılında yepyeni bir alanda boy göstermeye başlayarak Kâğıt düzleştirme ve Cam yıkama ünitesini açtı.
Bugün ortak yapmış olduğu projelerle yaklaşık 1000 kişiden oluşan uluslararası iş gücüne sahip Gözen Grubu, üretim faaliyetlerine devam etmekte, İstanbul ve Ankara’daki üretim fabrikalarının yönetimini başarıyla sürdürmektedir.

Muharrem Sinan Gözen’in 1980’li yıllarda oluşturmaya başladığı yenilikçi, özgün ve dinamik firma profilini, oğulları Murat Gözen ve Selçuk Gözen her geçen gün bir adım daha ileriye taşımaktadır.
Gözen yıllardır, Türkiye Resim Çerçeve sektöründeki ilk 20 firma arasında ön sıralarda yer almaktadır.
Gözen Grup, her geçen gün başarılarına bir yenisini ekleyerek, Türkiye’deki ihracatçı firmalar arasında ön sıralarda olmanın haklı gururunu yaşıyor.